Sıradan Sınıfını 70 Saatte Harry Potter’ın Gittiği Hogwarts Okulu’na Dönüştüren Öğretmen

0
3293

Eğer Harry Potter’ın gittiği büyücülük okulu Hogwarts’a hayranlık duyan bir çocuğunuz varsa – ki bu çocukların sayısı hiç de az değil – Amerika, Oregon’daki Evergreen Ortaokulu’na bir bakış atmanızı tavsiye ederiz. Yedinci ve sekizinci sınıflara öğretmenlik yapan Kyle Hubler, sınıfını Harry Potter temalı bir harikalar diyarına dönüştürdü. Üstelik Seçmen Şapka dahil!

“Çocukken en büyük hayalimin bir gün Hogwarts’a gitmek olduğunu hatırlıyorum. Ama oraya asla gidemeyeceğimi bilirdim,” diyor Hubler. “Öğretmen olduğumda, kendi çocukluk hayalimi gerçekleştirme gücüne sahip olduğumu fark ettim.”

Yaratıcı öğretmen, bir sonraki okul yılında sınıfları taşıma görevi olduğunu fark ettiğinde, bunu kendi sınıfında büyük bir sihir yaratma fırsatı olarak gördü. Uzun yıllardır Harry Potter hayranı olan Hubler için beş haftaya yayılan 70 saatlik hummalı bir çalışma başladı.

Hubler sınıfın tasarımına kendi kişisel Harry Potter eşyaları koleksiyonunu da kattı. Harry Potter kalbinde çok özel bir yere sahip olduğunu için geri kalan malzemeleri kendi cebinden ödedi. “Çocukken üzerimde yarattığı etki nedeniyle Harry Potter’ı çok seviyorum. Çocuk olmak bazen çok zor olabiliyor. Kitap okumaksa bundan kaçmanın ve kendini bir yere ait hissetmenin iyi bir yolu olabiliyor.”

 

 

Kaynak: https://www.boredpanda.com/harry-potter-classroom-kyle-hubler-oregon/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here