Oğlunun Futbol Maçında Saha Kenarında Uyuyakalan Anne İnternette Kahraman Oldu

0
4607

Sporcu çocukları olan ebeveynlerin yaşadığı hafta sonu eziyeti gibisi yoktur. Daha boğazlarından bir lokma çay ya da kahve bile geçmeyen bu anne babaların arabaları çoktan yedek kıyafetler, mataralar ve atıştırmalıklarla dolmuştur bile. Tek olmak istedikleri yer sıcacık yataklarıyken kendilerini oyun sahasında bulurlar.

Yorgunluğa yenik düşerek saha kenarında uyuyakalan Amerikalı bir anne, bir yazarın kamerasına takılınca kısa sürede bir internet fenomenine dönüştü. İşte yazar Glennon Doyle’ın fotoğrafın altına düştüğü o komik paylaşım:

İşte yeni kahramanım. Oğlumun son maçındaki bir futbolcu annesi. Diğer ebeveynler saha kenarında bağırış çağırış içinde büyük bir ciddiyetle ve dikkatle ayakta dikilerek maçı izlerken, bu anne çantasını başının altına yastık yapmış, battaniyeyi kafasına kadar çekmiş bir şekilde yere uzanmış uyuyordu.

Bütün varlığıyla şunu söylüyordu bize: Oğlum için buradayım. Bu yüzden canım çıkmamış gibi yapmayacağım.

Saha kenarı bağırdıkça ve onu bu “savaşçı” uykusundan uyandırdıkça, bu annenin belli aralıklarla baş parmağını kaldırdığını ve “yaşa” dediğini ve tekrar uykusuna geri döndüğünü de eklemek isterim.

Ona bayıldım. Yaşadığımız zamanın bir kültür ikonu o.

Yorgun olduklarında çılgınca uyuyan annelerin şerefine! Onları tanıyalım. Onları yetiştirelim. Hatta onlar olalım.

Bu kahraman insanı, Çabalayacak Gücü Kalmamış Kadınlar Kulübü başkanı olarak aday gösteriyorum.

Toplantılardan sorumlu kişi de ben olacağım. Hiç toplantı olmayacak.

Sizi selamlıyorum.

 

Kaynak: https://www.babble.com/parenting/glennon-doyle-tired-soccer-mom/?utm_source=popsugar.com&utm_medium=referral&utm_campaign=pubexchange_facebook

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here