Etkinlik Önerisi: NGBB’de Okul Gruplarına Yönelik Seçmeli Sanat Etkinlikleri

0
72

Şehir içinde bir vaha olan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi‘nde (NGBB) Mart ve Nisan ayı içinde okul gruplarına yönelik iki farklı sanat etkinliği düzenleniyor. “Bahçenin Resmi” ve “Bahçenin Masalı” isimli etkinlilerden sadece bir tanesini seçebiliyorsunuz.

Bahçenin Resmi

Yaş Grubu: Anaokul / İlkokul 1. 2. 3. Sınıf
Katılımcı Sayısı: 30 (En fazla)
İçerik: Çocuklar eğitmen gözetiminde yaklaşık 20 dakika bahçe içinde birlikte gezer. Daha sonra eğitim merkezindeki sınıfta tek bir rulo kağıda, bahçedeki gözlemlerini yansıtacak ortak bir resmi hep birlikte yaparlar.

Bahçenin Masalı

Yaş Grubu: Anaokul / İlkokul 1. 2. 3. Sınıf
Katılımcı Sayısı: 30 (En fazla)
İçerik: Çocuklar eğitmen gözetiminde yaklaşık 20 dakika bahçe içinde birlikte gezerken ilgisini çeken 5 doğal nesne toplar. Daha sonra eğitim merkezindeki sınıfta bir arkadaşına bu nesneleri içeren ve kendisinin kurguladığı bir masal anlatır. Arkadaşı da kendi masalını ona anlatır. Karşılıklı masal paylaşımından sonra çocuklara duygu ve düşünceleri sorulur.

Ortak kazanım hedefleri: Çocuklar doğayı gözlemleme becerisi kazanır. Sanat aracılığı ile çocukların hayal dünyaları gelişir. Kendini sanatsal olarak ifade etme becerisi kazanır. Duygusal zeka gelişimi desteklenir.

Kayıt: Katılım ÜCRETSİZDİR. Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan kayıt yaptırılması gerekiyor. Etkinliğe 0216 456 44 37 numaralı telefondan hafta içi 09:00 – 12:00 ile 13:00 – 17:00 saatleri arasında kayıt yaptırabilirsiniz.

www.ngbb.org.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here