Etkinlik Önerisi: Eğitimde Adaleti ve Geleceği Düşünmek Sempozyumu

0
41

Eğitimde Adaleti ve Geleceği Düşünmek Sempozyumu, Balçova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüsü’nün iş birliği ile 16-17-18 Nisan tarihlerinde İzmir Kaya Termal Otel’de düzenleniyor.

Köy Enstitüleri, eğitimin önemini kavramış ve bu bağlamda, yenilikçi eğitimcilerle aşılması güç ve tamamen bize, yurdumuzun 1940’lı yıllardaki ihtiyaçlarına cevap veren bir sistemi başarıyla sürdürmüştü. Yazık ki “muassır medeniyet seviyesine”e ulaşma hedefinde, geniş bir pencere olan Köy Enstitüleri kapatılarak yok edildi.

Eğitim sisteminden rahatsızlığın, gözle görülür yoğunlukta eğitim ve kültür sorunlarının yaşandığı bir dönemde gerçekleştirilecek “Eğitimde Adaleti ve Geleceği Düşünmek” temalı sempozyumda, hâlâ aşılamayan bir toplumsal değişim projesi olan Köy Enstitüleri’nin, günümüzdeki karşılığını bulup, yeni bir eğitim reformunu tartışmak amaçlanıyor.

Selçuk Şirin, Nevşin Mengü, Prof.Dr. Korkut Boratav, Prof.Dr. Lale Karabıyık, Ataol Behramoğlu, Eğitimpedia kurucu Ali Koç, Sabancı Vakfı’na Bağlı Eğitim Reformu Girişim Direktörü Batuhan Aydagül, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen gibi pek çok önemli ismin katılacağı sempozyum ücretsiz olarak düzenleniyor.

Konuşmacıların tam listesi için: http://www.egitimdegelecegidusunmek.com/konusmacilar?s=1

Sempozyumun etkinlik takvimi için: http://www.egitimdegelecegidusunmek.com/etkinlik-takvimi

Kayıt için: http://www.egitimdegelecegidusunmek.com/kayit

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here