Etkinlik Önerisi: Atma, Dönüştür, Onar, Yeniden Kullan

0
388

Hollanda’da başlayıp dünyaya yayılan Repair (Onarım) Café, İstanbul’da Yeryüzü Derneği ile hayat buldu. İkinci yılına giren Yeryüzü Repair Café arızalanan, bozulan eşyaları gönüllü uzmanlar aracılığıyla ücretsiz onararak yeniden kullanılmasını sağlıyor.

Ücretsiz olarak ve gönülllülük esasıyla işleyen Repair Café‘ye sorunlu olduğu için kullanamadığınız, bir kenarda işlevsiz bekleyen, kullanamadığınız için atmayı düşündüğünüz ya da ne yapacağınızı bilemediğiniz eşyalarınızı getiriyorsunuz, gönüllüler sizin için onarıyor ve eşyanızı yeniden kullanmaya başlıyorsunuz.

Kadıköy Söğütlüçeşme’deki Repair Cafe’de, önceki etkinliklerde olduğu gibi yine arızalı, sorunlu, çalışmayan eşyalarınız uzman gönüllüleri tarafından onarılacak.

Bu ay onarım gönüllüleri şunları yapıyor:

Elektrikli cihazlar onarımı
Elektronik cihazlar onarımı
Cep telefonu onarımı
Takı onarımı
Mekanik eşyalar

Arıza tesbitinden sonra parça gerekmeden yapılabilecek onarımlar ücretsiz gerçekleşiyor. Parça gerekiyorsa eşya sahibinin sağlaması gerekiyor, bu konuda bilgilendirme/yönlendirme yapılıyor.

Onarıcı olmak isteyenler yeryuzu.repaircafe@gmail.com adresine becerileri ve yetenekleri hakkında ileti göndererek katılabilirler.

Bir arada olmak, sohbet etmek ve bu arada onarımlarınızın yapılmasını beklemek isterseniz siz de Repair Cafe’ye katılabilirsiniz. Dayanışma için ikramlık/atıştırmalık getirebilirsiniz…


Tarih: 4 Şubat k Pazar, 12:00 – 15:00

Yer: Yeryüzü Derneği, Hasanpaşa Mah. Söğütlüçeşme Cad. 196/3 Kadıköy (Söğütlüçeşme otoparkı karşısı) 

Telefon: (0216) 388 11 73 

Etkinliğin Facebook sayfası için: https://www.facebook.com/events/2043034342633306/

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here